Jakie elementy odblaskowe dla biegaczy?

Jakie elementy odblaskowe dla biegaczy?

Bieganie to sport uważany za zdrowy i bezpieczny. Biegacze relatywnie rzadko ulegają urazom, czy też wypadkom. Mimo to także na nich czekają pewne zagrożenia, szczególnie wtedy, gdy trenują w terenie miejskim. Ryzyko zajścia wypadku w czasie biegu po ulicy można jednak zmniejszyć przez zaopatrzenie się w akcesoria odblaskowe.

Czy i kiedy biegacz powinien mieć odblaski?

Na słabo oświetlonych terenach po zmroku oraz w czasie gęstej mgły zaleca się, aby z odblasków korzystali wszyscy piesi. Biegacze powinni o tym pamiętać szczególnie mocno, ponieważ poruszają się z relatywnie wysoką prędkością. W dodatku skupienie się na treningu i pojawiające się zmęczenie może sprawić, że biegacz nie zauważy pojawiającego się niebezpieczeństwa.

Jakie akcesoria odblaskowe dla biegaczy?

W dzisiejszych czasach wybór elementów odblaskowych jest bardzo duży. Wiele linii produktów specjalizuje się zaś właśnie w potrzebach biegaczy. Trudno określić liczbę akcesoriów odblaskowych, jaką powinien mieć biegacz.

Wystarczyć może jeden odblask, o ile jest duży i odbija odpowiednią ilość światła. Wysokiej jakości kamizelka odblaskowa to więc dobry pomysł. Sprawdzić się też mogą mniejsze akcesoria odblaskowe, o ile jest ich dużo. Opaski na nogach, rękach i czapce także mogą sprawić, że biegacz stanie się widoczny dla kierowców samochodów.

dante